بتن پیش فشرده در کرج

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند
  بتن پیش فشرده در کرج

   

  تیرچه پیش تنیده کرج با استفاده از برترین متریال ، تحت نظر متخصصان بزرگی تولید شده است و با تمامی استانداردهای بین المللی ساخت تیرچه مطابقت دارد.

  تیرچه ، از تجهیزات ساختمانی است که در سقف و کف ساختمان به کار می رود. تیرچه ها بر خلاف ظاهری که دارند ، بسیار مقاوم هستند و می توانند وزن زیاد را تحمل کنند. استفاده از تیرچه ها در ساخت و ساز ، مزایای بسیار زیادی دارد. تیرچه ها در انواع مختلفی وجود داشته که یکی از آنها ، تیرچه پیش تنیده است.

  انواع تیرچه پیش تنیده

  تیرچه پیش تنیده کرج در ابعاد مختلفی ساخته می شود. این نوع تیرچه ها را بر اساس فاکتورهای خاصی دسته بندی نمی کنند. بنابراین تیرچه های پیش تنیده ، به طور کلی یک نوع هستند. اما آنها را می توان بر اساس نیروی پیش تنیدگی به دو نوع پیش تنیده پیش کشیده و پیش تنیده پس کشیده تقسیم نمود.

  در پیش تنیده پیش کشیده ، پیش از مرحله بتن ریزی باید مفتول ها را در جایگاه خود گذاشت و توسط جک های هیدرولیکی به اعمال فشار به آنها اقدام نمود. پس از این کار بتن ریزی صورت می گیرد. جاییکه مقاومت بتن به اندازه ایده آل رسید ، سیم ها آزاد می شوند. بدین ترتیب فشار زیادی به بتن وارد می شود.

  در پیش تنیده پس کشیده شرایط متفاوت است. در این متد ، سیم ها در جایگاه خود گذاشته شده و بتن ریزی صورت می گیرد. هنگامی که مقاومت بتن به اندازه استاندارد رسید ، سیم ها آزاد می شوند. در این تکنیک ، غلاف هایی مورد استفاده قرار می گیرند. بعد از کشش ایجاد شده ، درون غلاف ماده ای تزریق شده تا بتن و فولاد کاملاً هماهنگ کار کنند.

  مزایای تیرچه پیش تنیده کرج

  سازه های مختلفی در کرج با استفاده از تیرچه های پیش تنیده ساخته می شوند. تمایل به استفاده از این نوع تیرچه ها بی دلیل نیست. زیرا استفاده از این تیرچه ها در ساخت و ساز ، فواید زیادی دارد.

  • آیا می دانستید که استفاده از این نوع تیرچه ها موجب کاهش چندین درصدی هزینه های ساخت می شود. شما با پرداخت هزینه کمتر ، سازه های مقاومی را می سازید.
  • کار با تیرچه های پیش تنیده بسیار آسان است. بنابراین شما کارگران کمتری را برای اجرای سقف ها به خدمت خواهید گرفت.
  • پیاده سازی تیرچه های پیش تنیده توسط نیروهای عادی امکان پذیر نیست. لذا ضرورتی ندارد که نیروهای متخصص را برای اجرای این نوع تیرچه ها به خدمت بگیرید.
  • تیرچه پیش تنیده کرج تحت نظر مهندسان متخصص و بر اساس دستورالعمل های خاصی ساخته می شود. این تیرچه ها طبق تست های معینی بارگذاری می شوند. لذا استفاده از این تیرچه ها موجب افزایش ضریب ایمنی سازه ها خواهد شد.
  • برای اجرای سقف با استفاده از این نوع تیرچه ، به داربست های بسیار کمتری نیاز خواهید داشت که این مسئله در افزایش سرعت کار و کاهش هزینه ها مؤثر است.
  • کیفیت این تیرچه ها بسیار بالا است. متریال مورداستفاده در این تیرچه و روش ساخت آن ، موجب افزایش کیفیت تیرچه ها شده است.
  • با استفاده از این نوع تیرچه ها ، بسیاری از مراحل ساخت همانند قالب بندی کف ، برخی از آیتم های سفت کاری و ... حذف می شوند.
  • تیرچه پیش تنیده کرج موجب کاهش لرزش های ناشی از وارد شدن فشار و جابه جایی و ... می شود.
  • با استفاده از این نوع تیرچه ها در سازه های مختلف در کرج ، از بتن و آرماتور کمتری استفاده می شود.
  • تیرچه های بتنی پیش تنیده دارای انحراف بسیار ناچیزی می باشند. همین مسئله در اجرای باکیفیت تر سقف ، اثرگذار است.
  • طول عمر این نوع تیرچه ها بسیار زیاد است. این تیرچه ها به فرسودگی اصلاً حساسیتی ندارند.
  • و ...

  مقاومت سیستم تیرچه پیش تنیده

  تیرچه پیش تنیده کرج دارای مقاومت بسیار زیادی است. قالب سیستم تیرچه پیش تنیده با استفاده از تیرچه های میان شاه تیرها ، آرماتورهای اضافی و بلوک های پرکننده و بتن و ... تعیین می شود. در کف هایی که بخشی از آن به صورت پیش ساخته ایجاد شده است ، تیرچه های پیش تنیده تا حدودی مقاومت نسبی ایجاد نموده که به کمک بتن ریزی در محل کامل می گردد تا دال در کلیه آیتم های ساخت ، توانایی تحمل بارهای طراحی شده را داشته باشد. تیرچه ها در این سیستم ، نیمه مقاوم محسوب می شوند. به منظور ایجاد مقاومت حداکثری در مقابل بارها باید در زمان ساخت تا هنگامی که سیستم با بتن ریزی تکمیل نشده باشد ، از شمع استفاده نمود.

  در کف هایی که به طور کامل پیش ساخته هستند ، تیرچه های موجود در آنها توانایی تحمل بارهایی که دال در حین ساخت ، توانایی تحمل بار آنها را داشته است را دارا می باشند. بنابراین لزومی به استفاده از شمع نمی باشد.

  نکات قابل تأمل درباره تیرچه پیش تنیده

  هر چند که استفاده از تیرچه پیش تنیده کرج با فواید زیادی همراه است ، اما محدودیت هایی درباره استفاده از آن وجود دارد. بنابراین پیش از خرید این محصول به نکات زیر توجه کنید :

  استفاده از تیرچه پیش تنیده نسبت به مصالح قدیمی به برنامه ریزی های دقیقی نیاز دارد.

  اگر سقف ساخته شده با تیرچه پیش تنیده فرو بریزد ، به دلیل خصوصیات سیم های موجود در آنها ممکن است حوادث خطرناکی بوجود بیاید.

  خرید این محصول از سازنده های غیرحرفه ای و آماتور موجب می شود که سقف تولیدی با این تیرچه ها از مقاومت و کیفیت موردانتظار برخوردار نباشد.

  ممکن است برای حمل تیرچه های بزرگ و انبوه به جرثقیل نیاز باشد.

  تیرچه پیش تنیده باید با توجه به اصول و استانداردهای مختلفی ساخته شود که این امر مستلزم دانش و تجربه بالایی است. با خرید تیرچه پیش تنیده کرج از یک سازنده حرفه ای ، اطمینان خواهید داشت که تیرچه ها به صورت اصولی ساخته شده اند. اگر در انتخاب سازنده دقت کنید ، محدودیتی برای استفاده از تیرچه پیش تنیده از این نظر وجود ندارد.

  موارد مصرف تیرچه پیش تنیده

  با توجه به توضیحات گفته شده ، متوجه شدید که بتن ها با وجود استحکام بالا دارای مقاومت کمی در برابر کشش هستند. بنابراین وقتی که دچار کشش می شوند ، ترک خورده و یا می شکنند. تیرچه های پیش تنیده شده با هدف رفع این مشکل ، طراحی و ساخته شده اند. آنها از مقاومت بالایی در برابر کشش برخوردار هستند.

  بسیاری از پل های بنا شده در جهان به کمک نیروی پیش تنیدگی ساخته شده اند. یکی از بهترین مصالح برای ساخت پل ها در مسیرهای سخت مانند دره ها و ارتفاعات ، تیرچه های پیش تنیده است.

  تیرچه پیش تنیده کرج در ساخت آسمان خراش ها ، مجتمع های مسکونی ، ادارات ، ساختمان های تجاری ، منازل ویلایی ، بانک ها ، مراکز تفریحی و ورزشی و ... استفاده می شوند. یکی از کاربردهای این نوع تیرچه ها ، ساخت مخازن است. اگر بخواهیم به تمامی کاربردهای این تیرچه ها اشاره کنیم ، باید توضیحات مفصلی ارائه کنیم. زیرا این نوع تیرچه ها دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند. پیش بینی می شود که در سال های آینده با توجه به پیشرفت در حوزه ساخت و ساز ، شاهد استفاده های بیشتری از تیرچه های پیش تنیده باشیم.

  اندازه تیرچه های پیش تنیده

  یکی از ویژگی های مهم این نوع تیرچه ها ، طول تیرچه ها است. تیرچه های پیش تنیده را معمولاً به طول 8 الی 12 متر تولید می کنند. این تیرچه ها بسیار سبک هستند و به نسبت تیرچه های قدیمی ، وزن کمتری دارند. به عقیده بسیاری از کارشناسان ، این نوع تیرچه ها در برابر زلزله از مقاومت خوبی برخوردار هستند.

  وزن هر یک متر از تیرچه ها ، معادل 28 کیلوگرم و یا بیشتر می باشد. برخی این تصور اشتباه را داشته که استفاده از تیرچه پیش تنیده کرج موجب سنگینی سقف می شود ، در حالیکه سقف ساخته شده با تیرچه پیش تنیده بسیار سبک است. استفاده از این تیرچه ها موجب کاهش وزن 5 الی 10  کیلوگرمی سقف در هر یک متر مربع می شود.

  تیرچه های پیش تنیده در کارخانه های مختلف در ابعاد گوناگونی ساخته می شوند. همچنین برای ساخت تیرچه ها از روش های مختلفی استفاده می شود. روش سیستم اکسترودر و روش قالب از تکنیک های ساخت تیرچه های پیش تنیده هستند.

  در زمان خرید این تیرچه ها باید به مشخصات آنها توجه نمود. در صورتی که اطلاعاتی در این زمینه ندارید حتماً با کارشناسان مشاوره کنید.

  کیفیت تیرچه پیش تنیده کرج

  خریداران این محصول باید توجه ویژه ای به کیفیت تیرچه ها داشته باشند. زیرا این محصولات در کارخانه ها به صورت انبوه تولید شده و ممکن است در ساخت آنها بی دقتی صورت بگیرد. البته کارخانه های معتبر و بزرگ به این مسئله بسیار توجه دارند و تک تک تولیدات آنها دارای کیفیت استاندارد می باشد.

  چنانچه تیرچه ها از کیفیت لازمه برخوردار نباشند ، سطح کاملاً صاف و صیقلی دارند. تیرچه های ساخت کارخانه ما ، مورد تست و ارزیابی قرار گرفته اند. این تیرچه ها طبق تمامی استانداردها و اصول مهندسی ، ساخته شده اند. تیرچه های پیش تنیده شرکت بتن پیش فشرده ایران ، کاملاً باکیفیت هستند.

  ضرورت تولید تیرچه پیش تنیده

  تیرچه پیش تنیده کرج ، بهترین جایگزین برای تیرچه های خرپایی پاشنه بتنی است. تیرچه ها باید فشارهای ورودی به سقف را به تیرهای اصلی ساختمان انتقال دهند. معمولاً در سازه های بتن آرمه ، طراحی و پیاده سازی تیرچه ها به شکل یک تیر ترک خورده است. برای این تیرچه ها باید سه سانتی متر پوشش بتنی درنظر گرفت.

  حال نکته ای که باید بدان توجه نمود این است که ضخامت تیرچه خرپایی پاشنه بتنی تقریباً 4 سانتی متر است. لذا پوشش سه سانتی متری اصلاً سازگاری با این تیرچه ها ندارد. مشکلات استفاده از تیرچه های قدیمی سبب شد که تیرچه های جدید و پیشرفته مانند تیرچه های پیش تنیده تولید شوند.

  مشخصات فنی تیرچه پیش تنیده کرج

  1. این نوع تیرچه ها دارای مفتول هایی هستند که ممکن است تعداد مفتول های موجود در هر تیرچه ای مختلف باشد. اما سطح مقطع همه تیرچه ها ، مساوی است.
  2. یکی از آنالیزهای مهم درباره این تیرچه ها ، مقاومت خمشی تیرچه ها است که باید در دو مرحله پیاده سازی و مرحله آخر ارزیابی شود.
  3. مضرس بودن سطح تماس دندانه های تیرچه ها در جاریز ، مسئله بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
  4. آجدار بودن میلگردها یا مفتول ها ، از دیگر شاخصه های فنی مهم است که موجب افزایش سطح تماس بتن و مفتول می شود. در نتیجه ، قدرت و پایداری تیرچه های تولیدی افزایش پیدا می کند.

  خرید تیرچه پیش تنیده کرج

  در سال های اخیر به استفاده از تیرچه های پیش تنیده ، توجه بسیار زیادی شده است. تحقیقات زیادی بر روی این تیرچه ها صورت گرفته است و تحقیقات زیادی هم در حال انجام است. این تحقیقات با هدف بهبود کیفیت تیرچه ها ، کشف کاربردهای دیگر آنها و ... صورت می گیرد.

  مصالح ساختمانی مختلفی برای اجرای سقف و کف سازه ها وجود دارند. اما استفاده از تیرچه ها و بلوک ها ، مزایای بیشتری از مصالح دیگر دارد. شاید تا زمانی که جایگزین پیشرفته تر و کاربردی تری برای تیرچه ها پیدا نشود ، میزان استفاده از تیرچه ها بسیار زیاد باشد.

  خرید این محصول باید با توجه به موارد مختلفی صورت بگیرد. اما برای یک فرد معمولی که سررشته ای در این زمینه ندارد ، توجه به این موارد دشوار است. در چنین شرایطی تنها کاری که می توان انجام داد ، انتخاب یک تولیدکننده مجرب و حرفه ای تیرچه پیش تنیده می باشد. بدین ترتیب از استاندارد بودن محصول و کیفیت و مقاومت آن ، مطمئن خواهید بود.

  قیمت تیرچه پیش تنیده کرج

  نرخ این نوع تیرچه ها با توجه به مواردی همچون قیمت روز میلگرد ، شن ، ماسه و ... تعیین می شود. لذا نمی توان قیمت ثابتی را برای این نوع تیرچه ها بیان نمود. به خصوص که بازار بسیار ملتهب می باشد و قیمت ها به شدت نوسان دارد.

  هر اندازه که قیمت تیرچه ها نوسان داشته باشد ، باز هم مقرون به صرفه ترین گزینه برای اجرای سقف ها و کف ها در سازه ها است. بنابراین برای خرید این محصول ، با اطمینان اقدام نموده و آسوده خاطر باشید که به لحاظ اقتصادی به منفعت خواهید رسید و هزینه های ساخت سازه ها را کاهش خواهید داد.

   

  برای مشاهده تیرچه پیش تنیده در سایر استان ها می توانید بر روی استان مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات جامع درباره تیرچه پیش تنیده در همان استان را مشاهده نمایید :

  تیرچه پیش تنیده تهران

  تیرچه پیش تنیده کرج

  تیرچه پیش فشرده در مازندران

  تیرچه پیش فشرده در گیلان

  تیرچه پیش تنیده در آذربایجان غربی

  تیرچه پیش تنیده در گلستان

  تیرچه پیش تنیده در اردبیل