تیرچه پیش تنیده تهران

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند
  تیرچه پیش تنیده تهران

  تیرچه پیش تنیده تهران با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته تولید می شود که در مقاومت بالای این محصول تأثیرگذار است.

  امروزه سقف اغلب سازه ها با استفاده از تیرچه و بلوک ساخته می شوند. کمتر بودن وزن سقف ساخته شده با استفاده از تیرچه پیش تنیده به نسبت وزن سقف ساخته شده با سایر تیرچه ها ، موجب استقبال بالا از استفاده از تیرچه های از پیش تنیده در اجرای سقف ها شده است.

  تیرچه پیش تنیده چیست ؟

  سازه های امروزی با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته ای ساخته می شوند. یکی از این تجهیزات مدرن ، تیرچه پیش تنیده می باشد. تیرچه پیش تنیده به صورت پیش ساخته است که با بهره گیری از فناوری پیش تنیدگی ساخته می شود. استفاده از این تیرچه ها در ساخت و ساز با مزایای بسیار زیادی همراه است. امروزه اغلب مهندسان و کارفرمایان به استفاده از این محصول در سازه های خود راغب شده اند.

  مزایای تیرچه پیش تنیده تهران

  • کاهش وزن سقف، مسئله حائز اهمیتی در ساخت و ساز می باشد. با مقایسه وزن تیرچه های پیش تنیده با وزن تیرچه های کرومیت و سفالی می توان به سبکتر بودن تیرچه های پیش تنیده پی برد.

  • استفاده از این تیرچه ها ، امکان به کار بردن بلوک های کوچکتر را فراهم می کند. چراکه این تیرچه ها در ارتفاع های بین 13 الی 17 سانتی متر ساخته می شوند.

  • اگر به کاهش هزینه های ساخت و ساز خود اهمیت می دهید ، از تیرچه پیش ساخته استفاده کنید. در تولید این نوع تیرچه ها ، فولاد کمتری مورد استفاده قرار می گیرد. همین مسئله ، علت اصلی مقرون به صرفه بودن تیرچه های پیش تنیده می باشد. در حالی با هزینه کمتر به اجرای سقف سازه خود اقدام می کنید که مقاومت سقف شما بسیار بالا خواهد بود. در واقع ، مقرون به صرفه بودن این نوع تیرچه ها به سبب کیفیت پایین آنها نمی باشد. بالعکس ، تیرچه های پیش تنیده دارای مقاومت بسیار زیادی هستند.

  • تیرچه پیش تنیده تهران ، سبک است و این مسئله کار ساخت و ساز را راحت تر می کند. در نتیجه ، اجرای سقف سازه ها با سرعت بیشتری انجام می شود.

  • بهره گیری از این نوع تیرچه ها موجب کاهش نیاز به استفاده از بتن و آرماتور می شود. از این جنبه هم می توان به کاهش هزینه ها نگاه کرد. زیرا بتن و آرماتور کمتری خریداری می شود.

  • یک مسئله مهم برای سازندگان ، کاهش حداکثری ترک های کششی ایجاد شده بر روی بتن است. استفاده از تیرچه های پیش تنیده به رسیدن به این هدف ، کمک زیادی می کند.

  • کیفیت این نوع تیرچه ها به دلیل ساخت آنها در کارخانه زیرنظر بزرگترین مهندسان و انجام تست های مختلف بر روی آنها ، بسیار زیاد است.

  • سازندگان و مهندسانی که به زیبایی معماری داخلی سازه های خود اهمیت می دهند ، بهتر است از تیرچه پیش تنیده تهران استفاده کنند تا ستون های متعددی در داخل کار وجود نداشته باشد.

  • این نوع تیرچه ها با مصالح ساختمانی دیگر ناسازگاری ندارند. بنابراین بدون محدودیت خاصی می توان از تیرچه های پیش تنیده در سازه ها استفاده نمود.

  مشخصات فنی تیرچه پیش تنیده

  مشخصات فنی این نوع تیرچه ها را بر مبنای فاکتورهایی مانند شکل هندسی مقطع ، ویژگی های مکانیکی بتن و مشخصات فیزیکی کابل های فولادی و ... مشخص می کنند. دو ویژگی بسیار مهم مضرس بودن سطح تماس بتن درجاریز و دندانه ای تیرچه و استفاده از وایر آجدار می باشد.

  یکی از نقاط ضعف تیرچه ها ، نبود اتصال ایده آل میان سطح تماس بتن درجایزر و تیرچه می باشد که در جریان برش افقی و عملکرد مقطع سقف ، اشکالاتی را بوجود می آورد. حال تیرچه پیش تنیده تهران با مضرس کردن سطح تماس ، موجب رفع این اشکال شده است. همچنین در تیرهای پیش تنیده ، وایر آجدار به کار برده می شود که با جک های کششی موجود در کارخانه ما به اندازه نرمال ، کشش پیدا می کنند.

  ساخت تیرچه های پیش تنیده

  برای ساخت این نوع تیرچه ها ، کابل ها و مفتول هایی مورد استفاده قرار می گیرند که مقاومت آنها بسیار زیاد است. ماده مهم دیگر در این نوع تیرچه ها ، بتن می باشد که از نوع بتن C35 است. نحوه ساخت تیرچه پیش تنیده در کیفیت و مقاومت آن ، اثرگذار است. لذا تیرچه پیش تنیده تهران را باید از کارخانه های بزرگ و مطرح خریداری نمود.

  پیش از مرحله بتن ریزی تیرچه ، با استفاده از جک های مخصوص در شرایط استاندارد به قرار دادن مفتول ها اقدام می شود. در این قسمت ، یک کشش خاصی برای قرارگیری مفتول ها اعمال می شود. پس از اعمال این کشش ، بتن ریزش پیدا می کند. هنگامی که بتن به مقاومت نرمال و سایر مشخصات استاندارد رسید ، مفتول ها آزاد می شوند تا یک تنش فشاری در بتن تیرچه ایجاد شود.

  اعمال کشش به مفتول های فولادی از چندین جهت انجام می شود. اول اینکه مفتول ها با افزایش دما ، منبسط شده و چنانچه در وضعیت کشش پیاده سازی نمی شدند ، در اثر تغییرات دما منجر به متلاشی شدن تیرچه های از پیش تنیده می شدند. دوم اینکه ، کشش موجب بوجود آمدن یک فشار در جهت داخلی سازه می شود که در سازگاری بیشتر فولاد و بتن تأثیرگذار است.

  افزایش چشمگیر کیفیت سقف با تیرچه پیش تنیده تهران

  همانگونه که اشاره کردیم با استفاده از تیرچه های پیش تنیده می توان کیفیت سقف را بهبود بخشید. سطح مقطع این نوع تیرچه به شکل سپری تولید شده تا امکان قرارگیری یونولیت و بلوک های سیمانی در دو سمت آن فراهم شود. ابعاد تیرچه ها متفاوت است و با توجه به شرایط می توان از کوچکترین و یا بزرگترین آنها استفاده نمود.

  ارتفاع تیرچه ها را باید به اندازه ای درنظر گرفت که استحکام و مقاومت موردنیاز برای تحمل وزن ها و فشار وارد شده بر خود را داشته باشند. ارتفاع تیرچه ها در اغلب اوقات بین 13 الی 17 سانتی متر می باشد.

  بتن ریزی سطح فوقانی تیرچه به صورت برجسته و زبرمانند است. بدین ترتیب ، پیوستگی ایده آل بین بتن ایجاد می شود. رعایت تمامی این اصول در ساخت تیرچه پیش تنیده تهران ، موجب افزایش کیفیت سقف می شود. اگر این تیرچه ها از کارخانه ای خریداری شده که به این اصول بی توجه باشند ، تیرچه خریداری شده آن کیفیت موردانتظار شما را نخواهد داشت.

  مسئله مهم دیگر ، اندازه پوشش بتنی بر روی پیرامون کابل های فولادی است که دست کم باید دو سانتی متر باشد. حد فاصل میان هر دو کابل کناری در این نوع تیرچه ، بایستی به اندازه ای باشد که درشت ترین ذرات سنگی امکان عبور از میان آنها را داشته باشد.

  کاربرد تیرچه پیش تنیده تهران

  در پروژه های مختلفی از این نوع تیرچه ها استفاده می شود. ساخت برج ها ، مجتمع های مسکونی ، ویلاهای تفریحی ، خانه های ویلایی ، مجتمع های تجاری ، ساختمان های اداری ، مدارس ، دانشگاه ها ، بیمارستان ها ، کلیساها ، مساجد و حسینیه ها ، سوله ها ، کارگاه ها ، مراکز نظامی ، مراکز صنعتی ، باشگاه های ورزشی و ... از جمله کاربردهای تیرچه های پیش تنیده می باشند.

  چرا مهندسان عمران ، معماری و ساختمان استفاده از این تیرچه ها را توصیه می کنند ؟

  اغلب مهندسان و متخصصان این حوزه به استفاده از این نوع تیرچه ها ، تأکید اساسی دارند. مهندسان به دلیل افزایش مقاومت و کاهش قیمت ها ، استفاده از تیرچه های پیش تنیده را بهترین انتخاب می دانند. شاید برای شما جای سؤال باشد که چرا استفاده از تیرچه پیش تنیده تهران با وجود افزایش مقاومت و کیفیت ، موجب کاهش هزینه ها می شود ؟

  اصلی ترین دلیل این مسئله ، کاهش نسبت های حجمی می باشد. فولاد پیش تنیده مورد استفاده در این نوع تیرچه ها ، از پایداری بالاتری در مقابل نیروهای برشی و کششی برخوردار است. این ویژگی سبب کاهش سطح مقطع سازه برای تحمل فشارهای وارده می شود. در نتیجه ، بتن کمتری به منظور ساخت این نوع تیرچه ها به کار می رود که این مسئله کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت. همچنین زمانی که سرعت کار افزایش یافته و کار راحت تر می شود ، به تعداد کارگران و بناهای کمتری نیاز است که این مسئله هم سبب کاهش هزینه ها می شود.

  نکته دیگری که مهندسان به آن توجه زیادی دارند ، امکان ایجاد دهانه های بیشتر با استفاده از تیرچه های پیش تنیده است. با استفاده از تیرچه پیش تنیده تهران ، امکان اجرای دهانه های تا اندازه 12 متر فراهم می شود. بدین ترتیب مهندسان دغدغه دهانه های کوچک برای ستون گذاری را نخواهند داشت و بهتر به طراحی ایده آل سازه ها خواهند پرداخت.

  دستگاه های ساخت تیرچه پیش تنیده

  این نوع تیرچه ها را با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک تولید می کنند. یکی از دستگاه های مورد استفاده برای این کار ، اکسترودر است که به منظور اعمال فشار بر روی بتن های تیرچه به کار می آید. این دستگاه موجب افزایش مقاومت بتن با بهره مندی از حرکت و بخار می شود و مقاومت بتن را تا میزان 350 الی 550 کیلوگرم نیرو بر سانتی متر مربع خواهد رساند.

  یکی از روش های قدیمی برای ساخت تیرچه پیش تنیده که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد ، تولید تیرچه با استفاده از قالب می باشد. این روش ، مشکلاتی را ایجاد می نمود که کیفیت محصول را کاهش می داد. بنابراین در خط تولید کارخانه ها از دستگاه های اتوماتیک استفاده شده و از روش تولید با قالب استفاده نمی شود.

  معایب تیرچه های بتنی پیش تنیده

  مزایای تیرچه پیش تنیده تهران را بیان کردیم. به هر حال استفاده از هر مصالحی دارای مزایا و معایبی است و نمی توان گفت که استفاده از یک مصالح خاص ، اصلاً معایبی ندارد. استفاده از این نوع تیرچه بتنی ، با محدودیت هایی همراه است.

  اگر سقف به صورت مثلثی و یا گرد باشد ، امکان استفاده از تیرچه بتنی وجود ندارد. زیرا کار بسیار سخت خواهد شد و ارزش استفاده از آن را ندارد.

  در رابطه با استفاده از تیرچه بتن پیش تنیده باید احتمال ایجاد ترک های طولی پس از بتن ریزی بسیار زیاد را درنظر گرفت.

  • مهندسان و معماران با توجه به شرایط پروژه و جزئیات مهم ، تمامی موارد را درنظر گرفته و بهترین متریال و مصالح را برای ساختمان و سازه شما معرفی می کنند. مسئله ای که کاملاً مشخص است این است که مزایای استفاده از تیرچه پیش تنیده بسیار زیاد است.

  خرید تیرچه پیش تنیده تهران

  تیرچه پیش تنیده ، مناسب ترین گزینه برای جایگزینی تیرچه های قدیمی و سایر تیرچه ها است که هزینه های شما را به شدت کاهش می دهد. عملکرد این نوع تیرچه در مقایسه با سایر تیرچه ها ، غیرقابل مقایسه است. زیرا اختلاف زیادی میان کیفیت و استحکام آنها می باشد. این نوع تیرچه ها در سال های گذشته ، فروش بسیار خوبی داشته اند و مورد توجه اغلب سازندگان و مهندسان قرار گرفته اند.

  مجموعه بتن پیش فشرده ایران ( bpico ) با سالها تجربه ، یکی از مطرح ترین و حرفه ای ترین سازندگان تیرچه پیش تنیده در ایران می باشد که محصولاتی با کیفیت بسیار بالا تولید نموده و به سراسر ایران عرضه می نماید. تمامی تیرچه های تولیدی این مجموعه ، بر اساس استانداردهای بین المللی ساخته شده اند و به شیوه های مختلف تست شده اند. با محصولات این مجموعه می توانید استحکام و زیبایی را به سازه های خود هدیه نموده و هزینه های خود را به طور چشمگیری کاهش دهید.

  قیمت تیرچه پیش تنیده تهران

  برای اطلاع از قیمت ، می توانید با کارشناسان ما صحبت نموده و توضیحات لازم را دریافت کنید. قیمت این نوع تیرچه ها با توجه به ابعاد ، کیفیت و سایر شاخصه ها متفاوت خواهد بود. حسن خرید مستقیم از کارخانه و شرکت سازنده ، این است که واسطه ها را حذف کرده و قیمت پایین تری برای خرید محصولات پرداخت می کنید.

  در مجموع ، قیمت این نوع تیرچه ها با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارند ، مقرون به صرفه است و خرید آن به نسبت خرید سایر مصالح مشابه ، کاملاً اقتصادی است.

  برای مشاهده تیرچه پیش تنیده در سایر استان ها می توانید بر روی استان مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات جامع درباره تیرچه پیش تنیده در همان استان را مشاهده نمایید :

  تیرچه پیش تنیده تهران

  تیرچه پیش تنیده کرج

  تیرچه پیش فشرده در مازندران

  تیرچه پیش فشرده در گیلان

  تیرچه پیش تنیده در آذربایجان غربی

  تیرچه پیش تنیده در گلستان

  تیرچه پیش تنیده در اردبیل