بتن پیش تنیده در شازند

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

   

   

  بتن پیش تنیده در شازند برای ساخت سازه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به مقاوم سازی و کیفیت ساخت آن اهمیت زیادی می دهند.

  شازند از شهرستان های استان مرکزی می باشد که شهر زیبای شازند ، مرکز آن است. این شهرستان ، یکی از قطب های گردشگری ایران است. زیرا از دریاچه ، کوهستان و مراکز گردشگری و تفریحی زیادی برخوردار است.

  در این شهرستان ، واحدهای صنعتی متعدد همانند کارخانه ها ، پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و ... وجود دارد. برای ساخت و سازهایی که در این شهرستان انجام می شود ، بهتر است از مصالح ساختمانی جدید مانند بتن پیش فشرده استفاده کرد.

  اهمیت ساختمان سازی با بهره گیری از مصالح نوین و کاربردی

  استفاده از بتن پیش تنیده در شازند ، قطعاً سودمند خواهد بود. پیش تنیدگی ، پروسه ای است که در آن با بهره گیری از خصوصیات اصلی بتن و فولاد تلاش می شود که مقاومت عضو را افزایش دهند. زمانی که بتن را تحت فشار بسیار زیاد به یکدیگر فشرده کنند ، به ثبات مقاومتی بسیار خوبی می رسد. کشش فولاد سبب قدرتمندتر شدن آن می شود.

  نخست یک نیروی بزرگ کششی به فولاد به واسطه کابل های فولادی وارد می کنند. در مرحله بعد که مهمترین مرحله می باشد ، بتن ریزی را در پیرامون کابل های فولادی که در کشش هستند و فشار زیادی را متحمل می شوند ، انجام می دهند. در مرحله بعد ، کابل ها را جمع نموده تا فشاری به بتن اعمال شود. برای ساخت بتن پیش تنیده در شازند از همین دستورالعمل استفاده می شود.

  بدین ترتیب ، تنشی درون عضو بتنی ایجاد شده که در اثر آن ، نیروهای فشاری بر روی بتن به یک ثبات نسبی می رسند. در واقع شرایط به گونه ای است که اگر کشش کابل تنها در بخش تحتانی یک تکه بتنی باشد ، صرفاً کشش به طرف فوقانی عضو هدایت شده و بتن ناگریز به خم شدن می باشد.

  در صورتی که نیروی قدرتمندتری به طرف پایین ، فشاری وارد کند بتن کاملاً به تعادل می رسد. با استفاده از بتن پیش تنیده می توان هر سازه ای را قدرتمندتر و مقاوم تر احداث نمود. بنابراین انتظار داریم که سازندگان و مهندسان شازندی ، به استفاده از بتن پیش تنیده بی توجه نباشند.

  انواع سقف های ساختمانی و برترین نوع سقف سازه

  با استفاده از بتن پیش تنیده در شازند می توان سقف سازه را به صورت سقف تیرچه پیش تنیده اجرا کرد. یکی از مهمترین بخش های هر سازه ای ، سقف آن می باشد. سقف سازه ها را می توان به صورت های مختلف از جمله سقف وافل ، سقف دال بتنی ، سقف تیرچه پیش تنیده ، سقف طاق ضربی ، سقف کامپوزیت ، سقف یوبوب ، سقف چوبی و ... اجرا کرد.

  به طور کلی نمی توان گفت که اجرای یک نوع سقف ، بهترین شیوه اجرای سقف برای تمامی سازه ها است. زیرا در انتخاب بهترین نوع سقف ، عوامل متعددی دخیل هستند. وسعت پروژه ، بودجه سازنده یا صاحب پروژه ، موقعیت سازه و ... باید مشخص شوند تا در مورد بهترین نوع سقف آن سازه بتوان اظهارنظر کرد.

  مزایا و معایب فن آوری سقف پیش تنیده کدامند ؟

  استفاده از بتن پیش تنیده در شازند ، مزایای فراوانی دارد که به چندین مورد از آنها اشاره نمود و در کنار آن به معایب آن هم اشاره می کنیم.

  چندین مزیت بزرگ موجب شده است که سازندگان سقف تیرچه پیش تنیده را به سایر سقف ها ترجیح دهند و اصرار زیادی به این شیوه اجرای سقف سازه داشته باشند. امکان ستون گذاری به صورت پراکنده و نامرتب ، کاسته شدن از وزن سازه ، امکان حذف بسیاری از تیرها ، امکان احداث سقف با حداقل ستون ، امکان ایجاد دهانه های بزرگ ، امکان طراحی دهانه ها با کمترین ضخامت ، کاهش استفاده از مصالح و کاهش هزینه اجرای سقف و ... مهمترین مزایایی هستند که هر سازنده ای را به استفاده از بتن پیش تنیده در شازند ترغیب می کند. به نظر شما آیا می توان از بهره مندی از چنین مزایایی چشم پوشی نمود ؟ قطعاً که پاسخ شما منفی می باشد.

  اما اجرای سقف تیرچه پیش تنیده بی دردسر و خالی از اشکال هم نیست. چرا که برای اجرای سقف تیرچه پیش تنیده باید از جرثقیل استفاده کرد تا قطعات آن را بتوان در محل سازه جابه جا کرد. نکته مهم دیگر این است که افرادی که به عنوان نیروی کار در پروژه حضور پیدا می کنند ، باید یک آشنایی مختصر با نحوه اجرای سقف تیرچه پیش تنیده داشته باشند و کاملاً ناآگاه و بی تجربه نباشند.

  خرید بتن پیش تنیده در شازند

  شرکت بتن پیش فشرده ایران (bpico) ، با دانش تخصصی و تجربه مهندسان بزرگی به حوزه ساخت بتن پیش فشرده ورود کرده است. این مجموعه با هدف پیشرفت صنعت ساخت و ساز در ایران به چنین حوزه ای ورود کرده است. هدف این مجموعه اثبات می کند که bpico ، یکی از بهترین ها در زمینه ساخت بتن پیش فشرده می باشد.

  ساخت و سازهای جدید باید با برنامه ریزی و استفاده از روش های نوین و بهره گیری از مصالح ساختمانی جدید انجام شود تا به پیشرفت کشور در حوزه صنعت ساختمان سازی کمک کند. لذا انتظار می رود که سازندگان به خرید مصالح ساختمانی جدید و استفاده از آنها ، اهمیت زیادی دهند.

  قیمت بتن پیش تنیده در شازند

  نرخ بتن پیش تنیده از سوی شرکت های گوناگون ، متفاوت تعیین می شود. شرکت bpico با تجربه ای بالا و درخشان در تلاش است که مرغوب ترین بتن پیش تنیده را با مناسب ترین قیمت به دست مشتریان گرامی خود بدهد. چندین عامل هستند که موجب کاهش یا افزایش قیمت بتن پیش فشرده می گردند که هر یک اهمیت زیادی دارند. قطعاً انتظار ندارید که یک بتن پیش تنیده بزرگ با یک بتن پیش تنیده کوچک ، هم قیمت باشند.

  کیفیت محصولات بر روی نرخ آنها طبیعتاً اثر زیادی می گذارد. این مسئله در مورد بتن پیش تنیده هم صادق است. اگر قیمت بتن پیش تنیده ای بسیار پایین باشد ، صد درصد باید به کیفیت آن شک کرد و در مورد خرید آن بیشتر تأمل کرد.

  تیرچه پیش تنیده 12 متری