بتن پیش تنیده در محلات

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

   

  بتن پیش تنیده در محلات می تواند به عنوان یکی از مصالح ساختمانی مقرون به صرفه و اقتصادی ، مورد استفاده قرار بگیرد.

  بتن ، یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد است که در انواع مختلفی ساخته می شود. نسل جدید بتن به صورت بتن پیش فشرده یا بتن پیش تنیده ، ساخته می شود. این نوع بتن ، بر اساس اصول و دستورالعمل خاصی ساخته می شود.

  شهرستان محلات ، یکی از شهرستان های استان مرکزی می باشد. یکی از مصالحی که اخیراً در ساخت و سازهای محلات زیاد به کار می رود ، بتن پیش تنیده است. بتن پیش تنیده در محلات از کاربردی ترین مصالح ساختمانی جدید است. بسیاری از بافت های ساختمانی محلات ، فرسوده است و نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

  مهندسان و کارشناسان بر این باورند که ساخت و سازهای جدید در شهرستان محلات باید متناسب با بافت سنتی محلات باشند. اما استفاده از مصالح ساختمانی جدید مغایرتی با حفظ بافت سنتی ساختمان ها ندارد. شما می توانید با استفاده از بتن پیش فشرده به ساخت سازه های خود با نمای مدرن یا نمای سنتی اقدام کنید.

  بررسی جامع ویژگی های بتن پیش فشرده

  کاربردهای بتن پیش تنیده در محلات و سایر شهرستان ها ، روز به روز افزایش پیدا می کند. سازندگان به تدریج به این مسئله پی می برند که با استفاده از بتن پیش تنیده چه سازه هایی می توانند احداث کنند.

  بتن پیش فشرده از ویژگی هایی برخوردار است که آن را از سایر انواع بتن متمایز کرده است. بتن های معمولی در تحمل فشار مشکلی نداشته ، اما در تحمل تنش های کششی مشکل دارند. مزیت اصلی بتن پیش فشرده به بتن معمولی ، مقاومت بالای آن در برابر کشش است. بنابراین سازندگانی که با مقاومت پایین بتن های معمولی مشکل دارند ، به خرید بتن پیش فشرده اقدام می کنند.

  مزیت هایی که استفاده از بتن پیش فشرده ایجاد می کند

  اگر با استفاده از بتن پیش تنیده در محلات به ساخت سازه های خود اقدام کنید ، به نتایج مثبتی خواهید رسید.

  1. با استفاده از بتن پیش فشرده طراحی پلان ها راحت تر می شود. در واقع انعطاف بیشتری برای طراحی پلان ها وجود دارد. در سازه های بتن پیش تنیده ، ستون گذاری در محورهای گوناگون انجام می شود. این مسئله ، نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت که مهمترین آن پلان های انعطاف پذیر می باشد.
  2. فناوری پیش تنیدگی سبب ایجاد ترک کمتری در بتن می شود. در نتیجه طول عمر سازه های بتن پیش فشرده به طور چشمگیری بیشتر خواهد شد.
  3. سازندگان تمایل دارند که از روش های درست و اصولی موجب کاهش هزینه های ساخت و ساز خود شوند. استفاده از بتن پیش تنیده در محلات ، راه مناسبی برای نیل به این هدف است.
  4. با بهره گیری از بتن پیش فشرده می توانید سازه هایی در شهرستان محلات احداث کنید که در برابر زمین لرزه از مقاومت بسیار خوبی برخوردار باشند و به راحتی بر روی ساکنین آوار نشوند.
  5. سازه های بتن پیش فشرده در طبقه پارکینگ ، فضای بیشتری برای پارک ماشین ها دارند. لذا می توان ماشین های بیشتری در پارکینگ قرار بگیرند.
  6. اگر می خواهید سازه های موردنظر خود در شهرستان محلات را سریعتر و زودتر به پایان برسانید ، از بتن پیش فشرده استفاده کنید. بدین ترتیب به کارگرهای کمتری نیاز خواهید داشت.

  چرا سازه های بتن پیش فشرده دارای حداکثر دوام و طول عمر هستند ؟

  یکی از مزایای بتن پیش تنیده در محلات بر اساس توضیحات ارائه شده ، افزایش طول عمر سازه ها است. تیرچه های پیش تنیده به دلیل قواعد پیش تنیدگی همیشه در معرض فشار می باشند و این مسئله موجب ایجاد کمترین ترک می شود و به دنبال این اتفاق ، مایعات خورنده کمتری به بتن وارد می گردد. لذا بتن دچار کمترین تغییر شکل می شود.

  فشارهای بسیار زیاد وارد بر بتن موجب حذف ترک های کوچک و بزرگ می شوند و هیچگونه مایع آسیب زایی به داخل بتن وارد نمی گردد. در نتیجه ، دوام سازه های بتن پیش تنیده بسیار زیاد است.

  علت کم شدن ضخامت دال چیست ؟

  یکی دیگر از مزایای استفاده از بتن پیش تنیده در محلات ، کاهش ضخامت دال می باشد. وجود تیرچه پیش تنیده 12 متری ، 15 متری ، 9 متری و یا ... سبب می شود که بتن در معرض حداکثر فشار قرار بگیرد. در چنین شرایطی ، حتماً در کابل ها انحنا خواهد بود. بنابراین این روش اجرای سقف نسبت به سایر روش ها ، یک تفاوت اساسی دارد و آنهم امکان کاهش ضخامت دهانه ها است. بدین ترتیب می توانید طول رمپ پارکینگ را کاهش داده و طول مفید آن را افزایش دهید.

  نهایتاً ضخامت سقف سازه کاهش پیدا کرده و وزن سقف کمتر می گردد. در چنین شرایطی وزن کمتری به سازه تحمیل می شود و از آنجا که ارتفاع سازه هم کاهش پیدا می کند ، سازه تا حد زیادی ضد زمین لرزه می شود.

  خرید بتن پیش تنیده در محلات

  کارخانه بزرگ بتن پیش فشرده ایران ، سالهاست که در حوزه تولید بتن پیش فشرده فعالیت داشته و محصولات کاملاً استانداردی تولید می کند. بنابراین یکی از بهترین کارخانه هایی که بتن پیش تنیده را با کیفیت عالی تولید می کند و به دست مشتریان می رساند ، این مجموعه است.

  هر آنچه لازم است در طراحی و ساخت بتن پیش تنیده رعایت شود ، از سوی مهندسان و کارشناسان ایپاکو مورد توجه قرار می گیرد. ماحصل تلاش های تخصصی پرسنل این مجموعه ، تولید بتن پیش فشرده باکیفیت و استاندارد است.

  قیمت بتن پیش تنیده در محلات

  قیمت ها را ما تعیین نمی کنیم ، بلکه عواملی مانند کیفیت مواد اولیه ، ابعاد بتن ، دستگاه های مورد استفاده ، میزان فولاد و بتن به کار رفته و ... موجب افزایش یا کاهش قیمت می شوند. ما تنها توجه می کنیم که با استفاده از باکیفیت ترین مواد اولیه و با بهترین روش ها به ساخت بتن پیش تنیده اقدام کنیم و هرگز هزینه مازادی از مشتریان دریافت نکنیم و بر اساس عوامل گفته شده ، قیمت های معقولی را بر روی بتن پیش تنیده خود بگذاریم.