بتن پیش تنیده در همدان

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش تنیده در همدان با هدف سبک سازی و مقاوم سازی ساختمان ها و به حداقل رسیدن هزینه های ساخت ، مورد استفاده قرار می گیرد.

  پیشرفت علم و فناوری به صنعت ساختمان نیز ورود کرده است. به همین علت مصالح ساختمانی جدیدی ساخته شده اند که استفاده از آنها نتایج مثبتی را به دنبال دارد. یکی از این مصالح ساختمانی جدید ، بتن پیش فشرده یا بتن پیش تنیده است.

  از طراحی و ساخت اولیه بتن های پیش تنیده سال های زیادی می گذرد. اما استفاده از آنها در سال های اخیر رواج پیدا کرده است. نخست کشورهای غربی از استفاده از این نوع مصالح روی آوردند و سپس در سایر کشورها از جمله ایران استفاده از بتن پیش تنیده به شدت مورد توجه قرار گرفت.

  چرا سازندگان بتن پیش فشرده را به بتن آرمه ترجیح می دهند ؟

  استفاده از بتن پیش تنیده در همدان با استقبال بیشتری از استفاده از بتن آرمه روبرو شده است. میلگردهای فولادی ، مسئولیت تحمل وزن تنش های بوجود آمده را دارند. در حالیکه در بتن های پیش تنیده ، تنش های موجود به حداکثر رسیدن بتن و ثبات آن کمک می کند. علت اصلی ترجیح دادن بتن پیش فشرده به بتن آرمه ، مقاومت بسیار زیاد بتن پیش تنیده در برابر هرگونه عوامل درونی و بیرونی است.

  با توجه به افزایش احتمال زمین لرزه در نقاط مختلف جهان ، باید توجه ویژه ای به استفاده از مصالح مقاوم و ضد زلزله نمود. بتن پیش تنیده تا حدودی سازه های موجود در استان همدان را در برابر زلزله مقاوم می کند.

  با استفاده از بتن پیش تنیده در همدان می توان بیمارستان ها ، پل ها ، هتل ها ، باشگاه ها ، خانه های مسکونی ، ویلاها ، مجتمع ها ، ادارات و ... را ساخت. ساخت این سازه ها با استفاده از بتن پیش تنیده در مقایسه با ساخت آنها با استفاده از بتن آرمه ، بسیار متفاوت خواهد بود.

  چندین مزیت مهم بکارگیری بتن های پیش تنیده

  خرید بتن پیش تنیده ، مزایای بسیار بزرگی دارد که مورد توجه سازندگان و مهندسان قرار گرفته است.

  1. وجود کابل ها و مفتول های آلیاژی در بتن پیش فشرده موجب مقاومت بسیار زیاد آن شده است.
  2. پس از بکارگیری بتن های پیش تنیده در سازه های خود ، دیگر اثری از ترک های مختلف بر روی سقف و بدنه سازه های خود نخواهید دید.
  3. بتن های پیش تنیده ، خیزی به طرف پایین ایجاد نکرده و با نیروهای رو به پایین مقابله کرده تا از ایجاد خیز به سمت پایین جلوگیری کنند.
  4. هزینه های ساخت سازه ها در سال های اخیر نسبت به سال های دور ، چندین برابر شده است. استفاده از بتن پیش تنیده در همدان به کاهش هزینه های ساخت ، کمک بسیار زیادی می کند. البته به شرطی که این محصول را از برترین کارخانه تیرچه پیش تنیده خریداری کرد.
  5. طراحی بهتر پلان و و نما از اصلی ترین مزیت به کارگیری بتن های پیش تنیده است. همچنین می توان تعداد پارکینگ های بیشتری را به دلیل حذف ستون های اضافی ، ایجاد نمود.

  دلایل مخالفت برخی از سازندگان برای استفاده از بتن پیش فشرده

  برخی از سازندگان و مهندسان به استفاده از بتن های پیش تنیده تمایل چندانی ندارند. این سازندگان و مهندسان برای عدم استفاده از بتن های پیش تنیده ، استدلال خاص خود را دارند. یکی از دلایل مخالفت آنها با استفاده از بتن پیش فشرده ، نیاز به نیروهای ماهر برای اجرای سازه ها با استفاده از بتن های پیش تنیده است. البته اجرای این سازه ها به نیروهای آنچنان متخصصی نیاز ندارد. اما به هر حال برخی از مهندسان بر روی این مسئله حساس هستند و استفاده از بتن پیش تنیده در همدان را مصلحت نمی دانند.

  برخی از سازندگان و مهندسان ، با استفاده از تجهیزات و ابزارهای موردنیاز برای اجرای این مصالح مخالف هستند ، لذا از استفاده از این محصولات خودداری می کنند. به هر حال استفاده از هر نوع مصالحی برای ساخت سازه های مختلف ، موافقان و مخالفان خاص خود را دارد. اما چیزی که کاملاً مشخص است این است که بسیاری از سازه های بزرگ و آسمان خراش ها در نقاط مختلف دنیا با استفاده از بتن پیش تنیده ساخته شده اند و اگر استفاده از بتن پیش تنیده سودمند نبود ، قطعاً برای ساخت پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار نمی گرفت.

  خرید بتن پیش تنیده در همدان

  چندین کارخانه در ایران تولیدکننده بتن پیش فشرده هستند که هر یک از آنها با استفاده از دستگاه های خاص و شیوه ای متفاوت به ساخت این محصول اقدام می کنند. کیفیت ساخت بتن های پیش تنیده هر یک از کارخانه ها ، به دلیل بهره گیری از دستگاه های متفاوت و اصول متفاوت برای ساخت بتن اساساً فرق دارد.

  بنابراین خریداران باید به انتخاب مجرب ترین و حرفه ای ترین کارخانه تولیدکننده بتن پیش تنیده توجه داشته باشند. مجموعه بتن پیش فشرده ایران (bpico) ، یکی از برترین تولیدکنندگان بتن پیش فشرده است که محصولات آن مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته شده اند. بتن های تولیدی این مجموعه بارها از نظر کیفی و فنی ارزیابی شده اند و به تأیید متخصصان رسیده اند.

  قیمت بتن پیش تنیده در همدان

  پیش از بررسی قیمت این محصول باید توجه کنید که استفاده از بتن پیش تنیده تا چه اندازه موجب کاهش هزینه های شما می شود. با یک تحلیل ساده متوجه خواهید شد که خرید این محصول قطعاً مقرون به صرفه خواهد بود. بنابراین اگر مصالحی مشابهی را سراغ داشته که قیمت کمتری از بتن پیش تنیده دارد ، درنظر بگیرید که استفاده از این مصالح مزایای اقتصادی استفاده از بتن پیش تنیده را خواهد داشت یا خیر.

  هرگونه که حساب کنید استفاده از بتن پیش تنیده ، به صرفه خواهد بود. نرخ دقیق بتن پیش تنیده به عوامل مختلفی از جمله ابعاد بتن ، کیفیت فولاد مورد استفاده در بتن ، میزان کابل های موجود در بتن و ... وابسته است. برای خرید بتن پیش تنیده در همدان با قیمت مناسب ، با شماره های مجموعه bpico تماس حاصل فرمایید. این مجموعه هم به کیفیت محصولات تولیدی خود توجه داشته و هم به مناسب بودن قیمت های آنها توجه دارد.