بتن پیش تنیده در لرستان

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش تنیده در لرستان را از مجرب ترین کارخانه تولید بتن پیش فشرده در ایران خریداری کنید تا ساختمان های خود را با استفاده از باکیفیت ترین بتن بسازید.

  ساخت و سازهای جدید با توجه به معیارهای مختلفی انجام می شوند. توجه به طراحی ساختمان ها ، استفاده از مصالح مقرون به صرفه و باکیفیت ، استفاده از فناوری های نوین در ساخت سازه ها ، مجهز بودن ساختمان ها به تجهیزات لوکس و کاربردی و ... از جمله معیارهایی هستند که سازندگان و مهندسان به آن توجه دارند.

  موضوعی که قرار است بدان پرداخته شود ، استفاده از مصالح ساختمانی جدید است. بتن پیش فشرده ، یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است که استفاده از آن مزایای زیادی دارد. درباره ویژگی ها ، مراکز عرضه کننده و قیمت بتن پیش تنیده صحبت خواهیم نمود.

  با بتن پیش تنیده بیشتر آشنا شویم

  پیش از خرید بتن پیش تنیده در لرستان باید با این مصالح بیشتر آشنا شوید و اطلاعات مختصری از آن بدست بیاورید. پیش تنیدگی با هدف بوجود آوردن یک تنش ثابت و دائمی در یک عضو بتنی انجام می شود. اجرای این تکنیک موجب شده که بخشی از تنش های بوجود آمده از بارهای موجود در این عضو از بین برود و عضو به حداکثر توان و مقاومت برسد.

  زمانی که یک عضو بتنی تحت فرآیند پیش تنیدگی قرار می گیرد ، تنش های کششی موجود در آن به کمترین میزان ممکن رسیده و احتمال ایجاد ترک ها به حداقل می رسد. هرچند که بتن عادی در مقابل فشار ، بسیار پایدار و باثبات است ولی در برابر کشش ضعیف و ناتوان عمل می کند. لذا اگر فشار مناسبی به بتن اعمال شود ، می توان به کاهش کشش ناشی از بارهای موجود در عضو بتنی کمک نموده و مقاومت بتن در برابر کشش را به بیشترین مقدار ممکن رساند.

  موارد استفاده از بتن پیش فشرده در لرستان

  با استفاده از بتن پیش تنیده در لرستان می توان سازه های گوناگونی را احداث نمود. برج ها ، ادارات ، پاساژها ، ویلاها ، باشگاه ها و بسیاری از سازه های دیگر در استان لرستان را می توان به کمک بتن پیش تنیده ساخت. حتی از بتن پیش تنیده در ساخت مخازن آب و لوله ها و ... می توان استفاده نمود.

  پل ها ، از دیگر سازه هایی هستند که با استفاده از بتن پیش تنیده ساخته می شوند. ساخت پل در برخی از مکان ها به شیوه معمول و رایج ، بسیار سخت است. اما استفاده از بتن پیش فشرده موجب تسهیل روند ساخت پل در مسیرهای صعب العبور می شود. بنابراین پل هایی که قرار است در استان لرستان احداث شوند را می توان با الهام از ساخت پل های بزرگ در جهان با استفاده از بتن پیش تنیده ، ساخت. درباره کاربرد بتن پیش تنیده در لرستان می توان صحبت های زیادی نمود اما با توجه به ضیق وقت به ارائه همین توضیحات بسنده می کنیم.

  ابعاد مناسب تیرچه پیش تنیده برای سازه های مختلف

  تیرچه پیش تنیده را در اندازه های گوناگونی طراحی و تولید می کنند تا قابل استفاده برای سازه های مختلف با ویژگی های گوناگون باشند. تیرچه پیش تنیده 12 متری ، یکی از پرفروش ترین تیرچه های پیش تنیده است. کارخانه های مختلف ، این محصولات را در ابعاد گوناگونی تولید نموده ، اما اغلب تولیدکنندگان به تولید تیرچه پیش تنیده 9 متری ، 12 متری ، 15 متری و ... اقدام می کنند.

  هر چه از تیرچه پیش تنیده بزرگتری در سازه ها استفاده شود ،  به دلیل کاهش نیاز به احداث ستون ها و پایه ها می توان معماری داخلی بهتری را رقم زد و از مصالح کمتری استفاده نمود. حال انتخاب ابعاد مناسب تیرچه پیش تنیده به عوامل گوناگونی وابسته است.

  دلایل زیاد بودن کاربرد بتن پیش فشرده

  همانگونه که اشاره نمودیم ، کاربرد بتن پیش تنیده در لرستان بسیار زیاد است. زیاد بودن کاربرد بتن پیش فشرده چندین دلیل دارد :

  1. وزن سازه های ساخته شده با بتن پیش تنیده ، بسیار کم است.
  2. سازه های ساخته شده با بتن پیش تنیده ماندگار و با دوام هستند.
  3. هزینه های ساخت سازه ها در لرستان با استفاده از بتن پیش تنیده ، چندین درصد کاهش پیدا می کند.
  4. سازندگان با استفاده از بتن پیش تنیده برای طراحی داخلی سازه ها ، آزادی عمل بیشتری خواهند داشت و دیوارکشی ها را مطابق با سلیقه خود انجام می دهند.
  5. پروسه ساخت سازه های گوناگون در استان لرستان را با استفاده از مصالح ساختمانی جدید مانند بتن پیش فشرده می توان سریعتر به پایان رساند.
  6. کم بودن ضخامت سقف تیرچه پیش تنیده ، از جنبه های مختلفی سودمند خواهد بود. بنابراین اجرای سقف ها با استفاده از بتن پیش تنیده به شدت توصیه می شود.
  7. حذف ترک ها بر روی سقف و بدنه سازه ، موجب افزایش طول عمر سازه ها می شود و احتمال نیاز به بازسازی سازه ها را کمتر می کند.

  خرید بتن پیش تنیده در لرستان

  زمانی که بتن های پیش تنیده را از تولیدکنندگان بزرگ خریداری کنید ، از چندین جهت آسوده خاطر خواهید بود. اطمینان از کیفیت متریال به کار رفته در بتن ، اطمینان از ساخت بتن با استفاده از دستگاه های پیشرفته ، اطمینان از تست نهایی بتن پس از ساخت و ... از جمله مواردی هستند که شما را از بابت بتن پیش تنیده خریداری شده آسوده خاطر می کنند.

  یک تولیدکننده بزرگ همانند مجموعه بتن پیش فشرده ایران (bpico) ، به تمامی موارد گفته شده توجه داشته و مرغوب ترین و استانداردترین بتن پیش تنیده را تولید و به مشتریان عرضه می کند.

  قیمت بتن پیش تنیده در لرستان

  زمانی که با استفاده از این مصالح ساختمانی می توان سازه های مقرون به صرفه تری را احداث نمود ، نباید درباره قیمت آن حساسیت زیادی به خرج داد. زیرا به هر حال استفاده از این محصول موجب کاهش هزینه های ساخت می شود. شاید مصالح ساختمانی هم کاربردی ، با بتن پیش تنیده وجود داشته باشند که قیمت پایین تری داشته باشند ، اما موجب کاهش هزینه های ساخت نشوند. بتن های پیش تنیده با توجه به خصوصیات مختلف خود ، دارای قیمت متفاوتی هستند.