بتن پیش تنیده در ایلام

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش تنیده در ایلام به کاهش چشمگیر هزینه های ساخت و ساز کمک می کند. کاهش هزینه های ساخت و ساز برای صاحبان پروژه ها بسیار حائز اهمیت است.

  در سال های اخیر توجه بسیار زیادی به استفاده از مصالح ساختمانی جدید و پیشرفته شده است. بتن های پیش تنیده از جمله مصالح ساختمانی جدیدی هستند که بر پایه فناوری نوین ساخته شده اند. اگر سازندگان و مهندسان با مزایای استفاده از بتن های پیش تنیده آشنا باشند ، در استفاده از آنها برای ساخت سازه های خود تردید نمی کنند.

  مراحل ساخت بتن های پیش تنیده ( Prestressed Concrete )

  اعمال تنش های داخلی به عضو ، پیش از بتن ریزی در بتن پیش فشرده صورت می گیرد. این امر مقابله با تنش های کششی بوجود آمده در بتن را امکان پذیر می کند. در پروسه پیش تنش ، فولاد پیش از بتن ریزی در قالب تحت کشش قرار می گیرد. در پروسه کشش بین دو آرماتور ، تاندون های فولادی قدرتمندی را به کار می برند. سپس بتن ریزی را انجام می دهند. تا زمانی که مراحل عمل آوری به طول بیانجامد ، آرماتورها در وضعیت پیش تنیدگی می مانند.

  در ادامه مراحل ساخت بتن پیش تنیده در ایلام ، نیروهای کششی را پس از به حداکثر رسیدن قدرت بتن خلاص می کنند. زمانی که فولاد در حال منقبض شدن است ، بتن فشرده می گردد و در یک وضعیت دائمی پیش تنیدگی قرار می گیرد.

  یک سازه بتنی را آنچنان تولید می کنند که بیشترین مقاومت را داشته باشند. در واقع بتن تحت هیچ شرایطی نباید از هم گسیخته شود. اگر هم قرار به از هم گسیختگی و فرو ریختن بتن باشد ، این اتفاق باید در دیرترین زمان ممکن رخ دهد. بدین ترتیب زمانی که یک سازه بتنی در اثر انفجار و یا زمین لرزه فرو می ریزد ، افراد ساکن در ساختمان دارای بیشترین فرصت برای خروج از ساختمان هستند.

  از بتن پیش تنیده به دلایل زیر استفاده می شود :

  استفاده از بتن پیش تنیده در ایلام ، فواید زیادی دارد که به چندین مورد از آنها اشاره می کنیم. خرید بتن پیش تنیده از هر جهت سودمند خواهد بود.

  1. سازه های ساخته شده با بتن پیش فشرده ، در زمان بروز زمین لرزه دیرتر تخریب می شوند.
  2. آرماتورها به دلیل عدم ترک خوردگی بتن ، دچار خوردگی نمی شوند.
  3. سازه های ساخته شده با بتن پیش تنیده بسیار مقاوم هستند و در کمتر مواردی به بازسازی نیاز پیدا می کنند.
  4. هزینه های ساخت ساختمان های مسکونی ، اداری ، تجاری ، پل ها ، مراکز صنعتی و ... با استفاده از بتن پیش فشرده تا مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند که این مسئله موجب ترغیب سازندگان و مهندسان در استان ایلام به استفاده از بتن پیش تنیده شده است.
  5. وزن سازه های ساخته شده با بتن پیش تنیده در استان ایلام بسیار کم است که این مسئله خود از جهات مختلفی منفعت دارد. با استفاده از بتن پیش تنیده در ایلام ، سبک ترین و مقاوم ترین سازه ها را بنا کنید.
  6. امکان ایجاد طبقه های بیشتر در یک ارتفاع معین در سازه های دارای سقف تیرچه پیش تنیده وجود دارد. شاید بتوان یک و یا دو طبقه بیشتر از محاسبات اولیه شما ، بنا کرد.
  7. طول عمر سازه های ساخته شده با بتن پیش فشرده بسیار بیشتر از سازه های ساخته شده با سایر بتن ها است. بنابراین با استفاده از این نوع بتن می توان سازه های عمری و با دوامی در استان ایلام احداث نمود که تا سال ها از خرابی مصون باشد. بدین ترتیب از صرف هزینه های بازسازی راحت خواهید شد.

  پرهیز از استفاده از بتن پیش تنیده در سازه ها به چندین دلیل

  استفاده از بتن پیش تنیده در ایلام ، بیشترین فواید را به همراه خواهد داشت. اما باید بدانید که استفاده از هر نوع مصالحی با مزایا و معایبی همراه است و اینگونه نیست که استفاده از یک نوع مصالح اصلاً مشکلاتی را به همراه نداشته باشد. بتن پیش تنیده هم از این قاعده مستثنی نمی باشد و استفاده از آن چندین ایراد کوچک دارد. نیاز به نیروهای کاربلد ، یکی از مشکلات ناشی از استفاده از بتن پیش فشرده است. اگر بتن پیش تنیده غیراستاندارد و بی کیفیت باشد ، استفاده از آن مشکلات زیادی را بوجود می آورد.

  اهمیت ساخت بتن های پیش تنیده با فولاد بسیار مقاوم

  بتن پیش تنیده در ایلام با استفاده از فولادهای بسیار مقاوم ساخته می شود. مقاوم بودن فولاد مورد استفاده در بتن از اهمیت بسزایی برخوردار است. استفاده از فولاد با حداکثر مقاومت موجب می شود که ظرفیت عضو برای مقابله با بارهای مختلف افزایش پیدا کند.

  فولاد مورد استفاده در بتن پیش تنیده در مقایسه با فولاد مورد استفاده در بتن معمولی از نقطه تسلیم بسیار بالاتری برخوردار بوده و استحکام بسیار بیشتری دارد. همین مسئله موجب استحکام و مقاومت حداکثری بتن پیش تنیده شده است.

  خرید بتن پیش تنیده در ایلام

  حال که قصد خرید بتن پیش فشرده را گرفته اید ، باید بدانید که از اهمیت خرید بتن پیش تنیده از یک تولیدکننده بزرگ و مجرب غافل نشوید. زیرا استفاده از بتن های بی کیفیت و نامرغوب نمی تواند برای سازه شما سودمند باشد. خرید بتن های بی کیفیت و غیراستاندارد ، دور ریختن پول و سرمایه شما است.

  بنابراین با درک این مسئله ، بتن پیش تنیده را از کارخانه بتن پیش فشرده ایران ( bpico ) خریداری کنید تا مقاوم ترین و باکیفیت ترین بتن های پیش تنیده را برای سازه های خود استفاده کنید.

  قیمت بتن پیش تنیده در ایلام

  نرخ این محصول در سال های اخیر با توجه به گرانی فولاد و ... اندکی افزایش یافته است. اما بتن پیش تنیده هنوز هم یکی از مقرون به صرفه ترین مصالح ساختمانی است. قیمت بتن پیش تنیده 12 متری ، 8 متری ، 15 متری و ... با یکدیگر متفاوت است. مسلماً هر اندازه که ابعاد بتن پیش تنیده بزرگتر باشد به دلیل استفاده از مواد اولیه بیشتر برای آن ، قیمت آن بیشتر است. مجموعه بتن پیش فشرده ایران ، تمامی بتن های پیش تنیده خود را با قیمت های بسیار خوب به فروش می رساند.