بتن پیش فشرده در آذربایجان شرقی

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش تنیده در آذربایجان شرقی برای ساخت برج ها ، مجتمع های تجاری ، ویلاها ، ساختمان های اداری ، پل ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

  سازندگان و مهندسان در استان آذربایجان شرقی به خوبی می دانند که برای ساخت سازه های مقاوم با حداقل هزینه ، به استفاده از مصالح ساختمانی جدید نیاز دارند. یکی از مصالح ساختمانی جدیدی که  ساخت سازه های مقاوم را با حداقل هزینه امکان پذیر می کند ، بتن پیش تنیده می باشد.

  البته تاریخچه بتن پیش فشرده مربوط به سال 1886 میلادی است. لذا بتن پیش فشرده به تازگی ابداع نشده است. اما در زمان کنونی به استفاده از آن توجه زیادی شده است و در سال های دور توجه آنچنانی به استفاده از بتن های پیش تنیده برای ساخت سازه ها نبوده است.

  شاید یکی از دلایلی که منجر به استفاده زیاد از این نوع مصالح در زمان کنونی شده است ، افزایش هزینه های ساخت سازه های مختلف در دنیا می باشد. به هر حال ، استفاده از بتن پیش تنیده با مزایای بی شماری همراه است.

  مشخصات بتن پیش فشرده و تفاوت آن با سایر بتن ها

  استفاده از بتن پیش تنیده در آذربایجان شرقی برای ساخت سازه های مختلف ، بسیار متداول شده است. این بتن ها از اجزای مختلفی ساخته شده که مهمترین آنها بتن ها و کابل های فولادی هستند. کابل های فولادی که در این نوع بتن مورد استفاده قرار می گیرند ، دارای مینیمم مقاومت 1475 و ماکزیمم مقاومت 1960 نیوتون بر میلی متر مربع می باشند. سطح مقاومتی بتن های موجود در تیرچه پیش تنیده در کمترین حالت معادل با c35 و در بیشترین حالت معادل با c45 می باشد.

  شکل ظاهری این بتن ها ، همانند حرف انگلیسی T می باشد. اندازه فیزیکی این تیرچه ها در مقایسه با سایر تیرچه ها کوچکتر است. اصلی ترین اختلاف میان بتن های پیش فشرده و بتن های معمولی ، پروسه ساخت و تولید تیرچه ها است. چگونگی پیاده سازی و اجرای تیرچه پیش تنیده با تیرچه های معمولی ، کاملاً متفاوت است.

  استفاده از بتن ساخته شده با فناوری پیش تنیدگی در سقف تیرچه بلوک

  با خرید بتن پیش تنیده در آذربایجان شرقی ، در کاهش هزینه های ساخت سازه ها مؤثر خواهید بود. یکی از اصلی ترین کاربردهای بتن های پیش تنیده برای کار گذاشتن در سقف های تیرچه بلوک می باشد. در واقع ، مقاومت بالای تیرچه های پیش تنیده موجب شده است که آنها را جایگزین مواردی همچون تیرچه های خرپایی و کرومیت و ... در سقف های تیرچه بلوک کنند. بدین ترتیب مقاومت سقف های تیرچه بلوک به حداکثر میزان خود می رسد.

  استفاده از بتن پیش فشرده برای پیاده سازی و اجرای پل ها

  بسیاری از  پل های ساخته شده در سازه های موجود در استان بزرگ آذربایجان شرقی ، با کمک نیروی پیش تنیدگی ایجاد شده اند. با استفاده از نیروهای پیش تنیدگی می توان پل هایی را در مکان هایی ساخت که به دلیل موقعیت حساس این مکان ها ، ساخت و ساز در آنجا سخت و دشوار است. برای مثال ساخت پل بر روی یک رود بسیار سخت است. اما با استفاده از بتن پیش تنیده به راحتی می توان برای ساخت پل بر روی رود اقدام نمود.

  زیرا استفاده از بتن پیش تنیده در آذربایجان شرقی موجب می شود که با ایجاد دهانه های بزرگتر از ستون های کمتری استفاده کنیم و بتوانیم پل هایی با دهانه های بزرگ ایجاد کنیم. برای ساخت پل ها معمولاً از بتن های پیش تنیده دنده دار استفاده می کنند. این نوع تیرچه ها بسیار سبک هستند و استفاده از آنها ، بسیار مقرون به صرفه است.

  مزایا و معایب بهره گیری از بتن پیش فشرده در ایران

  - قیمت بتن پیش تنیده بسیار مناسب است. با استفاده از بتن پیش فشرده می توان هزینه های ساخت پروژه های عمرانی مختلف در استان آذربایجان شرقی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد. کاهش هزینه های ساخت در کاهش قیمت گذاری واحدهای مسکونی و تجاری تأثیرگذار است که این مسئله برای خریداران منفعت خواهد داشت.

  - استفاده از بتن پیش تنیده در آذربایجان شرقی به دلیل افزایش دهانه ها و کاهش ستون ها در سازه ها ، موجب انعطاف پذیری بیشتر می شود. لذا معماران بهتر می توانند برای دیوارکشی و نقشه کشی داخل واحدهای مسکونی و تجاری تصمیم گیری کنند. در واقع امکان ایجاد واحدهای مسکونی و تجاری خوش نقشه تری فراهم می شود.

  - مقاومت سازه های ساخته شده با تیرچه پیش فشرده در استان آذربایجان شرقی ، بسیار بالا است. اینکه بتوان با کاهش هزینه ها موجب افزایش مقاومت سازه ها شد ، یک حسن بسیار بزرگ است.

  - کاهش ترک های ایجاد شده بر روی سقف ناشی از بکارگیری بتن پیش تنیده ، موجب افزایش طول عمر سازه های ساخته شده در استان آذربایجان شرقی می شود. بدین ترتیب هزینه های بازسازی و احیاء سازه ها به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

  خرید بتن پیش تنیده در آذربایجان شرقی

  امروزه با پیشرفت چشمگیر صنعت ساخت قطعات بتنی ، فناوری تولید بتن پیش فشرده به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است. لذا توجه بسیار زیادی به استفاده از بتن پیش فشرده برای ساخت سازه های گوناگون شده است. مسئله ای که از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است ، خرید این محصول از یک تولیدکننده بزرگ و حرفه ای است. بی توجهی به این مسئله و خرید بتن های پیش تنیده نامرغوب و غیراستاندارد ، دستاوردی به جز اتلاف هزینه و سرمایه شما نخواهد داشت.

  ما به شما پیشنهاد می کنیم که مرغوب ترین و باکیفیت ترین بتن های پیش فشرده را از مجموعه بتن پیش فشرده ایران ( bpico ) خریداری نمایید.

  قیمت بتن پیش تنیده در آذربایجان شرقی

  قیمت این محصول تحت تأثیر عوامل متعددی می باشد. تولیدکنندگان مختلف در کشور ما برای این محصول ، نرخ های متفاوتی را درنظر گرفته اند. یکی از تولیدکنندگانی که به سبب موفقیت در این عرصه نیازی به دریافت سودهای هنگفت از فروش این محصول ندارد ، مجموعه بتن پیش فشرده ایران می باشد. بنابراین بتن پیش تنیده باکیفیت و مرغوب را با قیمت بسیار مناسب می توان از این مجموعه خریداری نمود تا گامی دیگر در راستای کاهش هزینه های ساخت برداشت.