بتن پیش تنیده در خوزستان

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش تنیده در خوزستان برای ساخت سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این بتن ها با استفاده از فناوری های جدیدی ساخته می شوند.

  اجرا و کارایی بتن پیش فشرده همانند تیرچه های پیش ساخته می باشد. اما فرآیند ساخت بتن پیش فشرده با تیرچه پیش ساخته متفاوت است. زیرا تیرچه پیش تنیده با بهره گیری از تکنولوژی نوین تولید می شود. همین مسئله موجب شده است که استفاده از بتن های پیش تنیده برای ساخت سازه ها ، مزایای بسیار زیادی داشته باشد.

  یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی جدید ، بتن پیش فشرده می باشد که با تکنیک پیش تنیدگی ساخته شده است. در این تکنیک ، بتن تا حد بسیار زیادی تقویت می شود و نقطه ضعف های آن برطرف می شود.

  برخی از ویژگی های مهم و حائز اهمیت بتن پیش فشرده

  با استفاده از بتن پیش تنیده در خوزستان می توان سازه هایی مستحکم و استوار بنا نمود. در ساخت بتن پیش تنیده ، نوعی تنش خاص را به عضو بتنی وارد می کنند. اعمال این تنش ، بسیاری از تنش های موجود در سازه بتنی را نابود می کند. بنابراین ، بتن به بیشترین میزان مقاومت و پایداری می رسد.

  اهداف اصلی از پیاده سازی تکنیک پیش تنیدگی ، به مینیمم رساندن تنش های کششی و به صفر رساندن احتمال ایجاد ترک است. طراحان و مهندسان پس از مطالعات و بررسی های بسیار زیاد به ساخت بتن پیش تنیده اقدام نموده اند.

  استفاده از بتن پیش تنیده تا چه اندازه سودمند خواهد بود ؟

  تمامی سازندگان و صاحبان پروژه ها به سودمند بودن استفاده از بتن پیش تنیده در خوزستان برای ساخت سازه ها پی برده اند. همین مسئله موجب شده است که سازه های بسیار زیادی در استان خوزستان با استفاده از این مصالح ساخته شوند.

  1. انعطاف پذیری بتن پیش تنیده : این امکان وجود داشته که مقداری از نیروی پیش تنیدگی را تغییر داده تا سازه بتنی به میزان دلخواه انعطاف پذیری پیدا کند.
  2. حذف ترک های همیشگی : زمانی که ترک ها بر روی سقف و بدنه سازه حذف شوند ، آسیب پذیری سازه کمتر می شود. بنابراین نیازی نیست که سازه را چند سالی یکبار بازسازی نمود. اگر در یک سازه ساخته شده با بتن معمولی ، هر 10 سال به بازسازی سازه نیاز باشد در یک سازه ساخته شده با بتن پیش تنیده هر 18 سال به بازسازی نیاز است.
  3. قیمت بتن پیش فشرده در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی ، مناسب تر است. بنابراین هزینه خرید مصالح ساختمانی کاهش پیدا می کند.
  4. استفاده از بتن پیش تنیده در خوزستان سبب می شود که بتوان سازه های بسیار سبکی ایجاد نمود. امروزه توجه بسیار زیادی به استفاده از مصالح ساختمانی سبک و باکیفیت می شود. سبک بودن سازه ها به کاهش خسارت های ناشی از زلزله کمک می کند.
  5. هزینه های ساخت سازه های بتن پیش تنیده بسیار کمتر از هزینه های ساخت سازه های بتن آرمه در خوزستان است. بنابراین با استفاده از بتن پیش فشرده می توان در هزینه های خود صرفه جویی نموده و مقدار هزینه صرفه جویی شده را خرج خرید تجهیزات لوکس و جدید برای ساختمان کرد.
  6. زمانی که تیرچه های پیش تنیده بزرگ مانند تیرچه پیش تنیده 12 متری را برای اجرای سقف سازه ها در خوزستان مورد استفاده قرار می دهند ، نیاز به کار گذاشتن ستون ها و پایه های متعدد کمتر می شود. بنابراین با استفاده از بتن پیش تنیده در خوزستان ، شاهد واحدهای مسکونی و تجاری خوش نقشه تری خواهیم بود. زمانی که ستون ها و پایه های کمتری در سازه ها وجود داشته باشند ، از فضای موجود به صورت بهینه استفاده می شود. این مسئله خود از چندین جهت ، مزیت خواهد داشت.

  پروژه های ساخته شده با بتن پیش فشرده

  پروژه های گوناگونی نظیر پل ، سازه های اداری ، مجتمع های مسکونی ، مجتمع های تجاری ، معادن ، سالن های ورزشی ، برج ها ، هتل ها و ... در استان خوزستان با استفاده از بتن پیش فشرده ساخته می شوند. گاهی بتن پیش تنیده را در پل ها ، گاهی در تیرها ، گاهی در سقف ها و گاهی در کف طبقات به کار می برند. این بتن ها در ساخت دیوارها و ستون ها نمی توانند کارایی داشته باشند. کاربرد بتن پیش تنیده در خوزستان ، بسیار زیاد است.

  برخی از کارشناسان بر این باورند که زمانی که دهانه های اجرایی از 9 متر بیشتر هستند ، بهتر است از بتن پیش تنیده استفاده شود و در سایر موارد استفاده از بتن معمولی بلامانع است. ممکن است در آینده از بتن های پیش تنیده ، در موارد بیشتری استفاده شود. به بیان دیگر شاید در آینده ای نه چندان دور ، به این مسئله پی ببرند که از بتن پیش تنیده می توانند در ساخت سازه های دیگری استفاده کنند. بتن پیش فشرده ، تغییرات مهمی در صنعت ساخت و ساز ایجاد کرده است.

  خرید بتن پیش تنیده در خوزستان

  بتن های پیش فشرده باید کیفیت و مرغوبیت ایده آل را داشته باشند تا مقاومت و استحکام سازه ها را در معرض خطر قرار ندهد. بنابراین این نوع مصالح ساختمانی را باید از کارخانه های مجرب و بزرگ خریداری نمود. چندین کارخانه در ایران عرضه کننده بتن پیش تنیده هستند که یکی از برترین و خوشنام ترین آنها ، کارخانه بتن پیش فشرده ایران (bpico) است.

  سازه های مختلفی در استان خوزستان با استفاده از بتن های پیش تنیده تولیدی این کارخانه بزرگ ، ساخته شده اند. سازندگان از استفاده از این نوع مصالح برای ساخت سازه های خود ، کاملاً رضایت داشته اند.

  قیمت بتن پیش تنیده در خوزستان

  نرخ بتن پیش تنیده بر اساس ضخامت و طول و عرض آن ، متفاوت خواهد بود. قطعاً انتظار ندارید که کارخانه های مختلف ، بتن پیش تنیده تولیدی خود را با یک قیمت به فروش برسانند. کارخانه های مختلف با توجه به مواد اولیه و دستگاه هایی که برای ساخت این محصول استفاده نموده اند ، نرخ متفاوتی را برای آن درنظر گرفته اند. مجموعه بتن پیش فشرده ایران (bpico) ، بتن های پیش تنیده استاندارد و مرغوب خود را با نرخ بسیار مناسبی در استان خوزستان به فروش می رساند.