بتن پیش تنیده در خراسان شمالی

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش فشرده در خراسان شمالی برای ساخت سازه های جدید مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بتن در مدل های مختلفی طراحی و ساخته می شود.

  تیرچه ، از اصلی ترین اجزای سقف است که بار وارده به دیافراگم سقف را به سایر تیرهای موجود منتقل می کند. یکی از انواع تیرچه ها ، تیرچه پیش تنیده می باشد. این نوع تیرچه بر اساس فناوری جدیدی ساخته می شود. مقاومت کششی بتن ، ناچیز است. به منظور رفع مشکل پایین بودن مقاومت کششی بتن ، المان های فولادی را در آن به کار می برند.

  هر یک از المان های فولادی از قدرت و مقاومت متفاوتی برخوردار هستند. پیش تنیدگی با هدف تحت فشار قرار دادن المان های بتنی پیش از بارگذاری انجام می شود. در واقع هدف این است که بخشی از بتن که طبق فرآیند معمول در اثر بارگذاری دچار کشش می شوند را از قبل تحت فشار بگذارند.

  دسته بندی تیرچه های پیش تنیده

  بتن پیش فشرده در خراسان شمالی ، کاربرد بسیار زیادی دارد. این بتن ها در انواع مختلفی تولید می شوند. در واقع منظور از انواع تیرچه ها ، تیرچه هایی با ابعاد مختلف هستند. دسته بندی معمولی که برای بتن پیش تنیده وجود دارد ، همین دسته بندی بر اساس ابعاد است. گاهی بتن های پیش تنیده را بر اساس نیروهای پیش تنیدگی اعمال شده به آن دسته بندی می کنند.

  بتن پیش تنیده پیش کشیده : برای ساخت این نوع بتن ، کابل های پیش تنیدگی را پیش از بتن ریزی تحت کشش قرار می دهند. کابل های موجود درون بتن به خود بتن فیکس شده اند. زمانی که بتن به مقاومت ایده آل برسد ، کابل ها از تکیه گاه های طرفین خلاص شده و اضافات آن را می برند.

  بتن پیش تنیده پس کشیده : در این روش ، کابل کشی پس از سفت شدن بتن انجام می شود.نیروی پیش تنیدگی به واسطه گیره های سر و ته سازه از کابل به بتن فرستاده می شود. فولاد پیش تنیده هرگز نباید پیش از کشش به بتن متصل شده باشد تا بتوان آن را تحت کشش قرار داد.

  مزایای سقف پیش تنیده در خراسان شمالی

  سقف هایی که با استفاده از بتن پیش فشرده در خراسان شمالی ایجاد شده باشند را سقف تیرچه پیش تنیده می گویند. اجرای این سقف ها برای پروژه های عمرانی مختلف در خراسان شمالی ، مزایای بسیار زیادی دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم :

  1. با استفاده از بتن پیش فشرده می توان سرعت روند ساخت پروژه های عمرانی مختلف را تا حد قابل توجهی بهبود بخشید. در این شرایط سازندگان می توانند تعداد پروژه های بیشتری را در طول سال اجرا نمایند.
  2. اگر سازه های مختلف به ویژه سازه های مسکونی با استفاده از سقف پیش تنیده اجرا شود ، آزادی عمل بیشتری در اختیار معماران برای طراحی داخلی سازه ها و اجرای تأسیسات قرار خواهد گرفت.
  3. بهره گیری از بتن پیش فشرده در خراسان شمالی می تواند هزینه ساخت یک پرژه عمرانی را حدود 20 درصد کاهش دهد. این مقدار برای ساخت یک پروژه نسبتاً بزرگ ، مبلغ قابل توجهی می شود.
  4. کم بودن ضخامت سقف پیش تنیده سبب شده که ارتفاع کلی سازه ها کمتر شود. این مسئله سبب می شود که سازه ها در زمان بروز زمین لرزه در استان خراسان شمالی ، کمتر در معرض تکان های شدید قرار بگیرند.
  5. سقف پیش تنیده به کمترین میزان ترک خوردگی دچار خواهد شد. کاهش ترک های سقف سبب نفوذ آب کمتر به سقف می شود که این مسئله منجر به افزایش طول عمر سازه های مختلف در استان خراسان شمالی می شود.
  6. سقف پیش تنیده در مقایسه با سقف های احداث شده با سایر مصالح ، از وزن کمتری برخوردار است. سبکی سازه در آسیب دیدگی کمتر سازه در حین وقوع زلزله ، مؤثر است.

  بررسی تأثیرات اقتصادی استفاده از بتن پیش تنیده

  استفاده از بتن پیش فشرده در خراسان شمالی از چندین جنبه ، منفعت اقتصادی خواهد داشت. لذا سازندگان و مهندسان محترم باید به خوبی با این تأثیرات آشنایی داشته باشند تا ضرورت استفاده از چنین مصالحی را بیشتر درک کنند.

  زمانی که ستون های اضافی سازه ها حذف می شوند ، موجب اضافه شدن فضای مفید و قابل استفاده طبقات به ویژه در قسمت پارکینگ می شود.

  با کاهش ضخامت سقف می توان تعداد طبقات بیشتری را در یک ارتفاع معین ، ایجاد نمود. حالا اگر متراژ زمین موردنظر زیاد باشد ، افزایش طبقه ها سود بسیار زیادی را برای سازندگان خواهد داشت.

  با استفاده از بتن پیش تنیده ، نیاز به مصالح ساختمانی همانند فولاد و آرماتور به شدت کاهش پیدا می کند. لذا برای خرید مصالح باید هزینه کمتری نمود.

  خرید بتن پیش فشرده در خراسان شمالی

  تقریباً بسیاری از مزایای استفاده از بتن های پیش تنیده را بررسی نمودیم. این مسئله را درنظر داشته باشید که استفاده از بتن های پیش تنیده نامرغوب و غیراستاندارد نمی تواند مزایای ذکر شده را برای شما به همراه داشته باشد. لذا انتخاب یک مرکز تولیدکننده مجرب و معتبر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  مجموعه بتن پیش فشرده ایران ( bpico ) ، یکی از باتجربه ترین و حرفه ای ترین تولیدکنندگان بتن پیش تنیده در ایران است که در آزمایشگاه های پیشرفته ای به تست کیفیت بتن های تولیدی خود اقدام می کند. کیفیت این محصولات ، بی نظیر است و مشابه کیفیت بتن های پیش تنیده تولیدی سازندگان مطرح در جهان است. با خرید بتن پیش تنیده از این مجموعه ، دست واسطه ها را کوتاه نموده و با مناسب ترین هزینه این محصولات را خریداری نمایید.

  قیمت بتن پیش فشرده در خراسان شمالی

  امروزه سازندگان و صاحبان پروژه های عمرانی به قیمت مصالح ساختمانی موردنیاز برای سازه ها ، اهمیت بسیار زیادی می دهند. زیرا مصالح ساختمانی در سال های اخیر به شدت گران شده اند. لذا سازندگان در خراسان شمالی به دنبال خرید مصالحی هستند که با حفظ کیفیت سازه ها ، هزینه های آنها را به شدت کاهش دهند. قیمت بتن پیش فشرده بسیار مناسب است. تولیدکنندگان مختلف بر اساس فاکتورهای مختلفی به نرخ گذاری این محصول اقدام می کنند. ارزان ترین و مرغوب ترین بتن های پیش تنیده را می توانید از مجموعه bpico خریداری کنید.