بتن پیش تنیده در قزوین

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش فشرده در قزوین را از بزرگترین کارخانه تولیدکننده این محصول خریداری کنید تا از کیفیت محصول ، اطمینان خاطر داشته باشید.

  کیفیت ساخت سازه های جدید با استفاده از تجهیزات و مصالح نوین ، افزایش یافته است. یکی از تجهیزات نوینی که برای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد ، بتن پیش فشرده است. در ادامه بیشتر با این محصول آشنا می شویم.

  تاریخچه بتن پیش فشرده

  ایده ساخت بتن پیش تنیده ، نخستین بار در سال 1886 میلادی از سوی یک دانشمند اروپایی ارائه گردید. در آن سالها ، رغبت زیادی به استفاده از این محصول وجود نداشت. در زمان جنگ جهانی دوم به دلیل شرایط خاص اغلب کشورها ، مشکل کمبود مصالح ساختمانی بوجود آمد. این مشکل ، سازندگان را به استفاده از تجهیزات نوین ساختمانی سوق داد. تجهیزاتی که برای تولید آنها به فولاد کمتری نیاز داشت. لذا استفاده از بتن پیش فشرده با استقبال بالای سازندگان مواجه شد. این محصول ، حداکثر مقاومت را با استفاده از کمترین مواد اولیه ایجاد می کند.

  بتن آرمه یا بتن پیش تنیده ؟

  پیش از معرفی مرکز عرضه کننده بتن پیش فشرده در قزوین ، اشاره ای به تفاوت های این دو داشته باشیم. زمانی که در یک سازه از بتن آرمه استفاده می شود ، تنش های ناشی از بارگذاری در سازه از طریق میلگردهای فولادی خنثی می شود. ولی در سازه ای که با استفاده از بتن پیش فشرده ساخته شده باشد ، تنش های بوجود آمده در اعضا می تواند موجب بالا رفتن مقاومت و ثبات عضو شود. این مسئله نشان می دهد که بتن پیش فشرده در برابر ضربه و فشار از مقاومت و پایداری بسیار بیشتری از بتن آرمه برخوردار است.

  حال با توجه به اینکه احتمال بروز زلزله و دستکاری های ناشی از عوامل انسانی و ... در شرایط حال حاضر و آینده افزایش یافته است ، توجه به استفاده از مصالح مقاومی همانند تیرچه پیش تنیده از اهمیت بیشتری برخوردار است. لذا در سازه های مختلفی از بتن پیش فشرده استفاده می شود. سقف تیرچه پیش تنیده ، بسیار مستحکم و بادوام است.

  کاربرد بتن پیش فشرده در قزوین

  در استان قزوین همانند سایر استان ها ، از بتن پیش فشرده برای موارد مختلفی استفاده می کنند. ساختمان های مسکونی ، از بیشترین کاربردهای بتون پیش فشرده در این استان می باشند. استان قزوین دارای مجتمع های تجاری و تفریحی بسیاری است که برخی از آنها با استفاده از بتن پیش فشرده ساخته شده اند.

  برای ایجاد پل می توان از بتن پیش فشرده استفاده نمود. برای ساخت دیوار باربر که از تنش خموشی برخوردار هستند ، از این بتن ها استفاده می شود. در سازه های استان قزوین از بتن پیش فشرده برای ستون ها و دیوارهای معمولی استفاده نمی شود و عمده استفاده بتن پیش فشرده در سقف سازه ها می باشد. در مجموع ، کاربرد بتن پیش فشرده در قزوین بسیار زیاد است. این بتن ها را می توان برای دهانه های بالاتر از 9 متر ، مورد استفاده قرار داد.

  دلایل استفاده از بتن های پیش تنیده یا پیش فشرده

  اگر بخواهیم دلایل استفاده از این نوع بتن ها را به صورت طبقه بندی شده بیان کنیم ، باید به موارد زیر اشاره کنیم :

  - استفاده از این نوع بتن ها موجب کاهش ایجاد ترک و شکاف ها در بتن می شود. بنابراین سازه های قزوین از دوام و پایداری بیشتری برخوردار خواهند بود.

  استفاده از بتن پیش تنیده موجب ایجاد حداکثر مقاومت می شود. این بتن ها دارای بیشترین مفتول و کابل هستند که در افزایش مقاومت آن تأثیر دارند.

  یکی از مزایای استفاده از بتن پیش فشرده در قزوین ، افزایش انعطاف پذیری سازه ها است. البته افزایش انعطاف پذیری ، خللی در مقاومت حداکثری سازه ایجاد نمی کند.

  حتماً برای مهندسان و سازندگان قزوینی اهمیت دارد که سازه آنها ، سبک باشد. بتن پیش فشرده به دلیل فولاد کمتری که دارد ، سبک است. همچنین به دلیل استفاده از مقاومت تمام سطح مقطع بتن ، نیاز به استفاده از بتن کاهش می یابد که این مسئله سبب کاهش وزن سازه می شود.

  یکی از راه های کاهش هزینه های ساخت سازه های مختلف در قزوین ، استفاده از بتن پیش فشرده است. استفاده از تیرچه پیش تنیده 12 متری ، موجب کاهش هزینه های سازه می شود.

  آیا استفاده از بتن های پیش تنیده ضرورت دارد ؟

  با اصلی ترین مزایای استفاده از بتن پیش فشرده در قزوین آشنا شدیم. با توجه به مواردی که بیان شد می توان گفت که مزایای ساخت سازه های بزرگ همانند پل رودخانه ها با استفاده از بتن پیش فشرده ، به اندازه ای زیاد است که استفاده از بتن پیش فشرده برای ساخت آنها را می توان یک ضرورت دانست. برای ساخت سازه های بزرگ با استفاده از بتن آرمه حتماً دچار مشکلاتی نظیر افزایش هزینه ها و ... خواهیم شد.

  به منظور ساخت مخازن ، پل ها ، سازه های زیرزمینی ، تقویت سازه های مختلف و ... ضرورت دارد از بتن های پیش تنیده استفاده نمود. در بسیاری از کشورهای پیشرفته همانند ژاپن ، از بتن های پیش تنیده استفاده زیادی می شود.

  خرید بتن پیش فشرده در قزوین

  مجموعه بتن پیش فشرده ایران ( تیرچه پیش تنیده bpico ) ، عرضه کننده برترین و باکیفیت ترین بتن های پیش تنیده در ایران است که سالهاست در این زمینه فعالیت می کند. این مجموعه ، محصولات خود را به نقاط مختلف استان قزوین عرضه می کند. تاکنون سازه های مهمی در استان قزوین با استفاده از بتن های پیش فشرده این مجموعه ساخته شده اند. اغلب سازندگان و مهندسان از استفاده از بتن های پیش فشرده تولیدی این مجموعه در سازه های خود ، احساس رضایت داشته اند.

  قیمت بتن پیش فشرده در قزوین

  در مجموع قیمت بتن پیش فشرده به عوامل مختلفی بستگی دارد. بتن پیش فشرده از سوی سازندگان مختلف ، با کیفیت و قیمت های مختلفی عرضه می شود. کیفیت این محصولات بر روی قیمت آنها ، تأثیر می گذارد. مجموعه بتن پیش فشرده ایران ، بهترین بتن های پیش فشرده را در استان قزوین با مناسب ترین قیمت عرضه می کند. ما به کیفیت محصولات خود اهمیت زیادی می دهیم و تصمیم نداریم که تنها با هدف کسب درآمد از این راه ، به ساخت این محصولات بپردازیم.