بتن پیش تنیده در کردستان

  با ما در ارتباط باشید
  کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند

  بتن پیش تنیده در کردستان را با توجه به کیفیت متریال آن و استانداردهای ساخت آن خریداری نمایید تا سازه خود را مقاوم و مستحکم کنید.

  چندین سال است که دیگر کمتر شاهد ساخت سازه های فلزی هستیم و اغلب سازه ها بتنی ساخته می شوند. سازه های بتنی با استفاده از بتن های مختلف ساخته می شوند. بتن در چندین نوع ساخته می شود که شامل بتن ساده ، بتن سبک ، بتن با چگالی بالا ، بتن آرمه ، بتن پیش ساخته ، بتن پیش تنیده ( بتن پیش فشرده یا تیرچه پیش تنیده ) ، بتن هوادهی شده ، بتن آماده و ... می باشند.

  هر یک از این بتن ها ، کاربردی خاص دارند. یکی از انواع بتن های جدید که برای ساخت سازه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد ، بتن پیش تنیده است که در سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

  آشنایی با Prestressed Concrete

  پیش از خرید بتن پیش تنیده در کردستان ، درباره آن اطلاعات مختصری بدست بیاورید. بتن پیش تنیده ، نوعی بتن مسلح است که ساختار نسبتاً متفاوتی با بتن های معمولی دارد. میلگردهای موجود در بتن پیش فشرده پیش از قرارگیری در بتن به اندازه مشخصی کشیده می شوند. در زمان جاگذاری ترکیب بتن ، میلگردهای کشیده شده در دو سر انتهایی در محل خود جای می گیرند.

  زمانی که بتن به تدریج می خواهد خود را بگیرد ، فولاد کششی سبب وارد شدن نیروی فشار چندین برابری به بتن و چندین برابر شدن مقاومت آن می شود. در نتیجه این کار ، بخش پایینی بتن مسلح در مقابل کشش قدرتمندتر شده و احتمال تشکیل ترک های کششی به کمترین میزان خود می رسد.

  چندین مورد از موارد مصرف بتن پیش فشرده

  بتن پیش تنیده در کردستان ، در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. خرید بتن پیش تنیده با هدف استفاده در ساخت تیرها ، دال ها ، دیوارهای نگهدارنده ، ستون ها و ... انجام می شود. در استان کردستان سازه های مختلفی وجود داشته که با استفاده از بتن های پیش تنیده ساخته شده اند.

  عمده کاربرد بتن پیش تنیده در سازه های عمرانی برای ساخت تیرها و دال ها می باشد. ساخت تیرها معمولاً در کارخانه ها انجام می شود تا تولید آنها بر اساس استانداردها باشد. ساخت پل های بتنی در استان کردستان ، رواج یافته است. زیرا ساخت پل ها با استفاده از این نوع بتن ها به آسانی انجام می شود.

  فوائد استفاده از بتن پیش فشرده

  1. با استفاده از بتن پیش تنیده در کردستان ، هزینه های ساخت سازه ها را تا حد چشمگیری کاهش دهید. کاهش هزینه ها ، می تواند به فروش بیشتر واحدهای مسکونی و تجاری کمک بسیار زیادی کند. زیرا شما می توانید نرخ کمتری را برای واحدهای مسکونی و تجاری خود تعیین کنید تا نظر مشتریان را جلب کنید.
  2. کاهش احتمال ایجاد ترک ها در افزایش دوام ساختمان ها ، تأثیر دارد. یعنی سازه های شما عمری می شوند.
  3. سقف تیرچه پیش تنیده ، ضخامت کمتری دارد. این ویژگی موجب کاهش ارتفاع ساختمان ها در استان کردستان می شود. بنابراین از این منظر می توان به کاهش هزینه های ساخت ساختمان ها نگاه کرد.
  4. به کمک بتن پیش تنیده در کردستان می توان تعدادی از ستون ها و پایه ها را حذف کرد. بدین ترتیب شرایط بهتری برای نقشه کشی ساختمان بوجود می آید. وجود ستون ها همواره یک معضل برای نقشه کشی است و محدودیت های زیادی را ایجاد می کند.
  5. خیز کمتر به سمت پایین در بتن های پیش فشرده ، یکی از مزایای بتن های پیش تنیده است.

  استفاده از بتن پیش تنیده ، حتماً فواید بیشتری برای سازندگان و مهندسان خواهد داشت. ما در اینجا به ذکر چندین مورد از فواید آن بسنده نمودیم.

  کارشناسان استفاده از بتن پیش تنیده را توصیه می کنند یا بتن آرمه ؟

  یک دو راهی برای سازندگان و مهندسان وجود دارد که برای سازه های خود از بتن آرمه استفاده کنند یا بتن پیش تنیده انتخاب بهتری است. بعید است که با توضیحات گفته شده به برتری بتن پیش تنیده به بتن آرمه ، پی نبرده باشید. ساختمان هایی در کردستان که با استفاده از بتن پیش تنیده ساخته شده اند در مقایسه با ساختمان هایی که با بتن آرمه ساخته شده اند ، بسیار مقاوم تر هستند. لذا کارشناسان استفاده از بتن پیش تنیده در کردستان را برای ساخت سازه ها توصیه می کنند.

  ساختمان بتن پیش فشرده متأثر از وزن سرویس ، دچار ترک خوردگی نخواهد شد. ولی در ساختمان های بتن آرمه از همان ماه های نخست شاهد تشکیل ترک های متعددی خواهیم بود. نکته جالب درباره بتن های پیش تنیده این است که اگر آنها دچار ترک های جزئی شوند ، ممکن است بعد از گذشت زمان این ترک ها پر شوند. حال باز انتخاب میان بتن آرمه و بتن پیش تنیده را به شما واگذار می کنیم و امیدواریم بهترین انتخاب را انجام دهید تا مستحکم ترین و مقاوم ترین سازه ها را بنا کنید. در صورت نیاز به راهنمایی در این زمینه می توانید با کارشناسان ما مشاوره کنید.

  خرید بتن پیش تنیده در کردستان

  اگر تصمیم به خرید بتن پیش فشرده گرفته اید و انتخاب خود را کرده اید ، به شما پیشنهاد می دهیم که این محصول را از مجموعه بزرگ بتن پیش فشرده ایران (bpico) خریداری کنید. این مجموعه در ساخت بتن های پیش تنیده ، عملکردی بی نظیر دارد و بتن هایی را تولید می کند که با محصولات مشابه تولیدی توسط کارخانه های درجه یک دنیا ، برابری می کند.

  بهتر است بیش از این از کیفیت بتن های تولیدی این مجموعه تعریف نکرده و اجازه بدهیم که خودتان با یکبار خرید بتن از این مجموعه ، متوجه کیفیت و مقاومت بالای این محصولات شوید.

  قیمت بتن پیش تنیده در کردستان

  چندین عامل هستند که بر روی نرخ بتن پیش تنیده اثر می گذارند. ابعاد بتن ، میزان مرغوبیت بتن ، کیفیت مواد خام به کار رفته جهت تولید بتن ، تجهیزات مورد استفاده برای ساخت بتن و ... از جمله این عوامل هستند. خرید بتن پیش تنیده به هر قیمتی می تواند در کاهش هزینه های کلی ساخت سازه ها ، اثرگذار باشد.